KLIMASERVIS

Servis, opravy a dezinfekcia autoklimatizácií

NOVINKA:   Čistenie, dezinfekcia, odstránenie zápachu, plesní a baktérií a to všetko bez akýchkoľvek chemikálií pomocou “OZÓNU”

Dezinfekcia klimatizácie ozónom – služba, ktorá spočíva vo vyčistení prieduchov systému ventilácie a výparníka klimatizácie.  Na výparníku sa vplyvom teplotných rozdielov zráža atmosférická vlhkosť, ktorá tvorí ideálne prostredie pre rozmnožovanie mikroorganizmov, baktérií a plesní. Zanedbaná údržba má za následok škodlivé účinky na zdravie pasažierov automobilu a znepríjemňuje prostredie v interiéri auta zápachom. Odporúčame vykonať dezinfekciu jeden až dva krát do roka / podľa najazdeného počtu kilometrov /.  Pri dezinfekcii sa odporúča aj výmena interiérového filtra. Ozón ničí až 100% vírusov, 99,9% existujúcich baktérií, choroboplodných  zárodkov a mikroorganizmov, odstraňuje plesne a všetky pachy bakteriálneho pôvodu.

Ozón sa radí medzi najsilnejšie dezinfekčné a oxidačné činidlá. Usmrtí bežne sa vyskytujúce baktérie až stokrát rýchlejšie ako chlór. Rýchlo a spoľahlivo ničí tiež veľmi odolné druhy alebo formy patogénnych mikroorganizmov, ktoré chlór a ani iné dezinfekčné prostriedky používané na chemickú dezinfekciu klimatizácie nie sú schopné . Neexistuje žiadny vírus či baktéria odolávajúca ozónu. K dezinfekcii ozónom dochádza prasknutím bunkovej steny. Je to účinnejšia metóda než použitie chlóru. Hladina ozónu 0.4 ppm sa ukázala dostatočná pre zabitie všetkých patogénnych mikroorganizmov, baktérií, vírusov, plesní a húb.

Servis klimatizácie, doplnenie chladiva a kontrola systému autoklimatizácie

Servis klimatizácie sa odporúča vykonať jeden krát za dva až tri roky / podľa najazdeného počtu kilometrov /. Servis autoklimatizácie vykonávame na plnoatomatickom zariadení s funkciami ako sú odsatie chladiva a separácia od oleja, vákuovanie a kontrolu systému, doplnenie oleja, uv farbiva a chladiva, kontrolu účinnosti klimatizácie a meranie teploty, tlač nameraných hodnôt.